Çıkış için araç giriş kapısından müze girişine geldiğiniz rotayı tersine yürüyeceksiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek müzenin araç giriş kapısına tekrar ulaşabilirsiniz:

1. Asansör ya da merdiven kullanarak -1. kata ulaşınız.

2. Asansörle çıktıysanız saat 10 yönündeki, merdivenle çıktıysanız saat 3 yönündeki boşluğa doğru ilerleyin.

3. Bu boşluğu fark ettikten sonra saat 1 yönüne ilerleyerek bastonunuzu karşınıza çıkacak duvara çarptırın ve bu duvarı solunuza alarak takip edin.

4. Yaklaşık 15 metre duvarı takip ederek ilerleyin. Burada sağa doğru L şeklinde çıkıntısı olan bir duvara rastlayacaksınız. Önce sağ sonra sol yaparak L şeklindeki koridorun içinden geçin.

5. Boşluğu geçerek sağ tarafta bulunan merdivenlerle veya asansörle yukarı çıkabilirsiniz.

6. Merdivenleri çıktığınızda müzeye girdiğiniz kapının bulunduğu 0. kata ulaşmış olacaksınız.

7. Vestiyerde eşyanız varsa, vestiyer 3 yönünde yaklaşık 5 metre ileride bulunuyor.

8. Merdivenlerden çıkıp dümdüz ilerlediğinizde dört basamaklı bir merdivenden çıkarak X-Ray kabininin bulunduğu bölüme ulaşabilirsiniz. Girerken de fark ettiğiniz üzere bu bölümün zemini halı dokusuna benzeyen yumuşak bir zemindir.

9. Sensörlü kayar dış kapının çıkışında kot farkı oluşturan metal küçük bir basamağı tekrar hissedeceksiniz. Bunu geçip sağa döndüğümüzde çöp kutusuna çarparak işaretinizi tekrar bulabilirsiniz. Buradaki kot farkını inerek devam ediniz.

10. Dışarı çıktığınız zemin mermerle kaplanmıştır. Bu mermer zeminde duvarı sağınıza alarak yürümeye devam ediniz.

11. Yürümeye devam ettiğinizde yüzeyi geniş 6 basamaktan oluşan merdivenlere ulaşacaksınız. Bu merdivenleri veya sağdaki rampayı  kullanarak aşağı inin.

12. İndiğiniz yerde hemen solda bir direk fark edeceksiniz. Bu direği işaret alarak çalıların yanından, soldan yürümeye başlayın. Burada yolun düz devam ettiğini fark edeceksiniz.

13. Bir süre sonra soldaki su kanalını bularak sola doğru, hafif bayır aşağı yürümeye başlayabilirsiniz.

14. Şu an araba yolundasınız. Yolun hafifçe sola doğru kıvrıldığını hissedeceksiniz.

15. Yolun sola doğru kıvrıldığı noktada yolun karşısına geçerek su kanalını bulun. Su kanalını bulduğunuzda kanalı sağınıza alarak yokuş aşağı yürümeye devam edin. Birkaç metre sonra sağınızda merdiven boşluğunu hissedeceksiniz. Yürümeye devam ederken bastonunuzla yolu geniş taramanız, merdiven boşluğunu bulmanıza yardım edecektir.

16. Burada 10 basamaklı bir merdiven bulunmaktadır. Merdivene paralel bir su kanalı ve su kanalının hemen bitiminde yarım basamak şeklinde bir merdiven parçası bulunmaktadır. 10 basamaklı merdivene ulaşmak için yarım basamak yüksekliğindeki platformu ve su kanalını geçmeniz gerekmektedir.

17. Daha sonra 10 basamaklı bu merdiven bloğundan aşağı inin.

18. Uzun bir sahanlıktan sonra yolun hafif sağa kıvrıldığını hissedeceksniz ve burada karşınıza 17 basamaklı bir merdiven bloğu çıkacak.

19. 17 basamaklı bu merdiven bloğunu indiğinizde, önce metal bir kot farkı sonra ise halı dokusuna benzeyen yumuşak bir zemin ile karşılaşacaksınız.

20. Bu halı üzerinde saat 1 yönünde yürüdükten sonra bir başka geniş sahanlığı da geçerek 14 basamaklı merdiven bloğuna ulaşacaksınız.

21. 14 basamaklı bu merdiven bloğunu indiğinizde, yine bir sahanlığa ulaşacaksınız. Sahanlığı geçtikten sonra karşınıza 7 basamaklı bir merdiven bloğu daha çıkacak. Bu bölümdeki sahanlık ve merdiven basamakları taşlardan yapılmıştır.

22. 7 basamaklı merdiveni indikten sonra hafif sağa yöneldiğinizde karşınıza 11 basamaklı bir başka merdiven bloğu çıkacak. Bu ineceğiniz son merdiven bloğudur. Bu merdivenden sağ tarafı takip ederek inebilirsiniz.

23. Son merdivenden inince merdivenlerin solunda bulunan çalıları işaret alarak yürüyün.

24. Çok kısa bir mesafe sonra araç yoluna çıktığınızı hissedeceksiniz.

25. Yerdeki su kanalını bularak, su kanalını sağdan takibe başlayınız. Bu sırada çalılara dikkat ediniz. Bastonunuz çalılar arasına girebilir.

26. Su kanalını takip ederken sağınızda bir havuz sesi duyacaksınız.

27. Bir süre sonra müzeye gelirken de fark ettiğiniz bel hizasındaki engele ulaşacaksınız.

28. Bu engeli solunuza alarak yolun karşısına geçin.

29. Karşıya geçtiğinizde su kanalını tekrar bulunuz ve su kanalı solda kalacak şekilde takibe devam edin.

30. Su kanalını takip ederken araç yavaşlatmak için yapılmış tümseğe ulaşacaksınız. Bu tümseğe dikkat edin.

31. Su kanalını takip etmeye devam ediniz. Bir süre sonra giriş kapısının demirine bastonunuz çarpacaktır.

32. Artık çıkış kapısında ve kaldırımdasınız.