Proje Açıklaması

British Council Öncülüğünde WOW Festivali

Dünyanın pek çok yerinde farklı sosyo-kültürel yapılardan şehirli kadınların sorunlarını tartışan, duyuran ve kadın olmayı kutlayan Women of The World Festivali 2020’de British Council Türkiye’nin öncülüğünde onuncu yılının enerjisini İstanbul’a taşıyor. Festivalin temasının belirlendiği WOW Thinkin’ isimli ön toplantılar herkesin katılımı için erişilebilir olarak gerçekleşti

Thinkin’ toplantılarının erişilebilirlik sürecinde festivale ev sahipliği yapan British Council ile birlikte toplantıların olacağı alanın erişilebilirliği konusunda çeşitli düzenlemeler yaptık. İki günlük toplantı programlarını kör bireyler için erişilebilir hale getirdik. Toplantıların yapıldığı mekanın servis, güvenlik ve karşılama ekiplerine farklı içeriklerde farkındalık ve algı eğitimleri verdik. Alana geliş ve alanda bağımsız hareket adına körcül tarifler ve sesli yönlendirmeler yerleştirdik.

WOW Thinkin’ toplantılarına iki gün boyunca toplamda 10’a yakın engellenen kadın katıldı. Engellenen kadınlar, Women of the World Festivali’nin İstanbul ayağında Türkiye’de kadın olmayı konuştu ve festivalin İstanbul temasını oluşturmak için fikirlerini paylaştılar.

British Council Sitesi

DEĞİŞİM İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

Erişilebilir bir dünya için dönüşüme kendinizden başlayın…

BİZE ULAŞIN
Bizden Haber Alın