Proje Açıklaması

ERİŞİLEBİLİR SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Günümüzde en çok kullanılan toplu iletişim araçlarından biri olan sosyal medya, markaların, şirketlerin ve organizasyonların kitlelere ulaşmak için kullandıkları en büyük reklam ve görünürlük mecralarının başında geliyor.

Tüm medya araçlarında olduğu gibi sosyal medyada da paylaşılan her gönderide bireyin bilgiye erişim hakkını göz önünde bulundurduğumuzda, sosyal medya erişilebilirliği bulunmayan hesaplar sosyal medya içeriklerine ulaşmak isteyen kör, sağır ve işitme engelli bireylerin bilgiye erişim hakkını engelliyor.

Öte yandan, kurumlar ve insanlar tarafından kitlelere ulaşmanın bu denli önemli olduğu bir dünyada, erişilebilirlik düzenlemelerinin yapılmamasından dolayı kör, sağır ve işitme engelli bireylerin oluşturduğu önemli bir kitleye ulaşılamıyor.

Sosyal medya erişilebilirliği eğitim ve koçluk sürecimizle, sosyal medya hesaplarınızın erişilebilirlik ayarlarını keşfederken, video ve fotoğraflarınızı erişilebilir kılmanın yollarını öğrenebilir, hesaplarınızı herkes için erişilebilir hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte ekibimizin desteği sayesinde, erişilebilir gönderi paylaşabilme farkındalığı ve alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Soldan sağa beyaz elbiseli bonus kafalı tekerlekli sandalye kullanıcısı, mor kasketli kör birey, turuncu kazaklı beyaz saçlı bir erkek, uzun beyaz saçlı bir kadın olduğu 4 uzun masa başında telefon veya bilgisayarlara baktıkları renkli bir çizim.

DEĞİŞİM İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

Erişilebilir bir dünya için dönüşüme kendinizden başlayın…

BİZE ULAŞIN
Bizden Haber Alın