Proje Açıklaması

British Council

British Council dünyanın her yerinde İngiliz kültürünü tanıtmak, İngilizce öğrenmeyi yaygınlaştırmak için 1934 yılında Birleşik Krallık Hükümeti tarafından kuruldu. British Council Türkiye, British Council’ün tüm dünyada başlattığı erişilebilir olma sürecine Türkiye’de Erişilebilir Her Şey ile başladı.

British Council Türkiye ile kurumun erişilebilirlik alanındaki dönüşümüne, tüm iletişim kanallarının ve dijital mecralarının erişilebilirliği ile başladık. İlk olarak bu konulara ilişkin yürüttüğümüz içeriksel erişilebilirlik mentorluk sürecinde internet siteleri, sosyal medya hesapları ve basın bültenleri gibi birçok içeriğin erişilebilirliğine yönelik geniş kapsamlı bir rapor hazırladık.

Raporda iletişim kanalları hakkında farklı engel gruplarından geniş bir ekibin kullanıcı deneyimlerini ve uluslararası dijital erişilebilirlik standartlarına göre erişilebilirlik düzenleme önerilerini açıkladık. Rapor sonrası Erişilebilir Dijital Medya Kullanımı Eğitimi’ni gerçekleştirdik. Son olarak dijital medyada yapılacak düzenleme ve erişilebilirlik alışkanlığını pekiştirme anlamında British Council Türkiye’nin sürekli mentorluk ile yanında olmaya devam ettik.

British Council Sitesi

DEĞİŞİM İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

Erişilebilir bir dünya için dönüşüme kendinizden başlayın…

BİZE ULAŞIN
Bizden Haber Alın